Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 4820104012114
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Adverso

OLEJEK TATARAKOWY

CALAMUS ESSENTIAL OIL

100% NATURALNY

Olejek tatarakowy (Oleum Calami) otrzymuje się z kłącza tataraku zwykłego (Acorus calamus) poprzez destylację z parą wodną.

Ma barwę żółtą, rzadziej brunatną, smak korzenny, piekący. Zawiera seskwiterpeny – kariofilen, gwajen, kurkumen, kadinen, ponadto terpeny – kemfen, pinen, azaren; ketony – akoren, izoakoren, kolakon.

Działanie: 

uspokajające, antystresowe, przeciwzapalne, rozkurczowe, antyoksydacyjne, antybakteryjne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych, podwyższa apetyt.

Łagodzi objawy wyczerpania nerwowego i przeciążenia, usuwa stres.

Stosowany do kąpieli i masażu przy bólach stawów, mięśni, nerwobólach, rwie kulszowej, stanach pourazowych (zwichnięcia, uderzenia), obrzękach, złym krążeniu krwi w kończynach.

Wykorzystuje się między innymi w braku łaknienia, wzdęciach, kolkach jelitowych. Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwświądowym można go stosować jako składnik płukanek do gardła, oraz do kąpieli leczniczych w wielu chorobach skóry np. łupieżu. Olejek tatarakowy dodany do tych kąpieli nadaje im również działanie uspokajające i relaksujące, co przypisuje się zawartemu w nim azaronowi.

Wykorzystywany do leczenia zapalenia oskrzeli, neurastenii, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, trudno gojących się ran, przewlekłych chorób układu ruchowego.

Pomaga również przy bólach głowy, migrenach, zawrotach głowy, wypadaniu włosów, zapobiega powstawania łupieżu.

Olejek tatarakowy wzmaga czynność trawienną żołądka, zmniejsza wzdęcia, wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i rozkurczowe. Likwiduje zastoje żółci.

Używa się go do płukania jamy ustnej, do kąpieli wzmacniających, rozgrzewających i przeciwreumatycznych.

Zewnętrznie działa rozgrzewająco, przeciwbólowo, odkażająco i przeciwropnie. Wchodzi w skład maści Arcalen (Herbapol) – 0,4 g.

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 2-4 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 krople olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

KOMPRES: 5-10 kropli olejku dodać do 1 łyżki oleju bazowego.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 40 kropli olejku w 100 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron.

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 4 – 5 krople olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKÓW: 4-6 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: 

Indywidualna nietolerancja. Kobiety w ciąży. Nie stosować u dzieci do 5 roku życia. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: 

w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać bezpośredniego światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Należy pamiętać że tanie olejki zapachowe nie są olejkami eterycznymi. Olejki zapachowe nie mają żadnych właściwości leczniczych, nie nadają się do aromaterapii i pielęgnacji ciała.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5 ml

Producent: Adverso, Ukraina

Translate this page in your preferred language:

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.