Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Zawartość opakowania: 20 szt.
EAN: 48203463
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Aromatika

OLEJEK TYMIANKOWY

THYME ESSENTIAL OIL

100% NATURALNY

Właściwości lecznicze tymianku znane od wielu stuleci. Grecy dymem tymianku okurzali pomieszczenia i budynki, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakazanych. Dla Greków tymianek był także symbolem odwagi.

Olejek tymiankowy (Oleum Thymi vulgaris) otrzymuje się z liści i kwiatów tymianku przez destylację z parą wodną. 

Olejek tymiankowy jest szeroko wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, w produkcji antyseptycznych płynów do jamy ustnej, pasty do zębów, pastylek na gardło, środków dezynfekujących.

Jest silnym środkiem antyseptycznym i bakteriobójczym. Ponadto działa pobudzająco na system nerwowy.

Olejek tymiankowy stosowany do masażu, inhalacji, a także w nawilżaczach powietrza, jest doskonałym środkiem na wszelkie choroby układu oddechowego: zaziębienia, grypę, bronchit. Ma działanie wykrztuśne, a wiec pomaga szczególnie w przypadku napadowych ataków kaszlu.

Pobudza system odpornościowy, dzięki czemu organizm silniej zwalcza infekcje. Zaleca się jego stosowanie w pokoju chorego w formie dezynfekujących powietrze sprayów i nawilżaczy.

Rekomendowany jest także w leczeniu różnych infekcji układu moczowo- płciowego, w tym zapalenia pęcherza oraz zapalenia cewki moczowej.

Stosowany do masażu,  przynosi ulgę we wszelkich objawach artretyzmu i reumatyzmu, działa kojąco na ból i zesztywnienie mięśni i stawów po wyczerpującym wysiłku fizycznym, na przykład po intensywnym treningu sportowym. Wpływa tez korzystnie na krążenie, pobudzając je i podwyższając ciśnienie.

W kosmetyce nadaje się dla cery tłustej z tendencją do trądziku. Jest tez skutecznym środkiem na wszawicę oraz świerzb.

Na system nerwowy działa stymulująco: pomaga na zmęczenie umysłowe, złamania nerwowe i wszelkie objawy stresu, takie jak ból głowy.

Jest silnym afrodyzjakiem. Aktywizuje funkcje gruczołów płciowych u kobiet i mężczyzn. Podwyższa popęd seksualny.

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3 - 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3 - 5  kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 2 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja, nadciśnienie, padaczka, skurcze, nadczynność tarczycy.  Nie stosować kobietom w ciąże. Nie stosować u dzieci do 5 roku życia. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 10 ml

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Ukraina

Translate this page in your preferred language:

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.