Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Zawartość opakowania: 20 szt.
EAN: 4820031051347
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Aromatika

OLEJEK EUKALIPTUSOWY

EUCALYPTUS ESSENTIAL OIL

100% NATURALNY

Olejek eukaliptusowy należy do najpopularniejszych olejków eterycznych. Otrzymuje się go z liści i młodych pędów Eukaliptus globulus Labill. w procesie destylacji z para wodną.

Zapach: lekki, odświeżający

Olejek eukaliptusowy ceniony był wysoko przez kapłanów bramińskich. Namaszczali oni olejkiem dłonie i tzw. trzecie oko miedzy brwiami, by zapach poprowadził ich do bóstwa, a także by mieć pewność, ze ich ciało fizyczne będzie dobrze chronione podczas podroży astralnej ciała duchowego.

Ma bardzo różnorodne zastosowanie. Jego zapach rzadko wywołuje reakcję alergiczną.

Olejek eukaliptusowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, rozgrzewające, orzeźwiające, antyseptyczne, znieczulające, wykrztuśne i regenerujące.

Doskonale sprawdza się w leczeniu chorób dróg oddechowych: zapalenia oskrzeli, kaszel, grypa, anginy, zapalenie zatok, krupu oraz zapalenia tchawicy. W nawilżaczach i sprayach nie tylko odświeża powietrze, ale działa jednocześnie bakteriobójczo.

Jako składnik mieszanki wykorzystywanej w masażu, olejek eukaliptusowy rozgrzewa ciało, a tym samym działa kojąco na obolałe mięśnie. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym olejek może być wykorzystywany w leczeniu zmian chorobowych.

Olejek eukaliptusowy skutecznie pomaga na grzybice stop, ukąszenia insektów, na opryszczkę oraz półpasiec.

Wykazuje właściwości przeciwbólowe – pomocny jest w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu, nerwobólów, bólu mięśni.

Działa łagodnie pobudzająco, orzeźwiająco – zalecany jest w depresji, niskim ciśnieniu, zmęczeniu pracą umysłową. Pobudza zdolność koncentracji.

W płukankach do ust – odświeża oddech.

Olejek eukaliptusowy może być stosowany zarówno w czystej postaci, jak i w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi (lawendowym, pichtowym) w proporcji 1:1.

METODY STOSOWANIA

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OKŁADY: namoczyć tampon w 2 ml oleju eukaliptusowego dobrze rozprowadzonego w 100 ml wody i przykładać na zapalenia , bolesne stawy lub poparzone miejsca.

OLEJEK DO MASAŻU: zmieszać 4-5 kropli olejku eukaliptusowego z 10-20 kroplami olejku migdałowego, masować miejsca z bólami reumatycznymi lub artretycznymi oraz smarować ciało i punkty akupunktury w czasie przeziębienia, zapalenia oskrzeli, astmy i grypy.

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 4-7 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKÓW:7-10 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.


PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja eukaliptusa, kobiety w ciąży. Nie stosować w połączeniu z chemioterapią.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5 ml

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Ukraina

Translate this page in your preferred language:

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.