Wczytuję dane...
EAN: 4820104011308
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Adverso

OLEJEK IMBIROWY

GINGER ESSENTIAL OIL

100% NATURALNY 

INCI: Zingiber officinalis

Zapach: korzenny, bardzo silny, ostry, słodkawy.

Imbir znany jest od wieków zarówno jako przyprawa, jak i środek na dolegliwości trawienne. Ma właściwości rozkurczowe i wiatropędne, a wiec pomaga na wzdęcia. Stanowi ważny składnik leków podawanych w chorobie lokomocyjnej oraz w przypadku porannych nudności we wczesnym okresie ciąży.

Olejek imbirowy (Oleum Zingiberis officinalis) wytwarza się z wysuszonych, zmielonych kłączy w procesie destylacji z parą wodną. Olejek ma barwę bursztynową.

Olejek imbirowy pomaga na wielu schorzeń. Działa rozgrzewająco i wzmacniająco, poprawia ogólne samopoczucie, dodaje pewności siebie. Stosowany do masażu pomaga na bóle mięśni i kości, szczególnie dokuczliwe w chłodnym, wilgotnym klimacie. Poprawia krążenie i rozgrzewa zimne stopy i dłonie - podobnie zresztą jak po dodaniu do wody do moczenia nóg.

Olejek imbirowy wspomaga układ trawienny; wdychany lub stosowany do masażu, przyspiesza proces trawienia i pomaga na wzdęcia. Likwiduje uczucie nudności  podczas podróży samochodem, statkiem czy samolotem - wystarczy powąchać skropioną tym olejkiem chusteczkę.

Stosowany do inhalacji, olejek imbirowy dobrze działa na drogi oddechowe. Jest skutecznym środkiem wykrztuśnym,  a wiec pomaga oczyścić ze śluzu gardło i przewody nosowe. Łagodzi napady suchego kaszlu. Zwiększa odporność organizmu na infekcje częste w okresie jesieni i zimy. Ponieważ działa napotnie, obniża wysoką temperaturę.

Olejek imbirowy jest afrodyzjakiem.

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 4- 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3 - 4 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 2 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: 

indywidualna nietolerancja, nadciśnienie. Nie stosować kobietom w ciąże. Nie stosować u dzieci do 7 roku życia. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: 

w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5 ml

Producent: Adverso, Ukraina

Translate this page in your preferred language:

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.