OLEJEK PACZULIOWY (PACZULI)
100 % NATURALNY
INCI: Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil
Metoda otrzymywania: destylacja z parą wodną fermentowanych suszonych liści rośliny paczuli Pogostemon patchoulu, Pogostemon cablin Benth. Przed pierwszą destylacją liści są poddawane procesowi enzymatycznego suszenia, pod czas którego następuje wzrost ilości i zwiększenie jakości olejku. Proces destylacji trwa do 36 godzin pod działaniem pary o wysokim ciśnieniu. Olejek paczulowy jest gesty, kleisty i ma barwę musztardowo-zieloną, bursztyno- pomarańczową lub czerwono-brązową.
Zapach: słodki, przypominający zapach ziemi, jest bardzo trwały; w przeciwieństwie do innych olejków z wiekiem staje się silniejszy.
DZIAŁANIE:
-
Przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, moczopędne, przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwgorączkowe, ściągające, gojące, wysoko antyoksydacyjne, tonizujące, uspokajające, przeciwdepresyjne, cytofilaktyczne, przeciwwymiotne, antytoksyczne, dezodoryzujące, owadobójcze.
- Aromatyczny adaptogen, ma działanie wzmacniające, optymalizuje mechanizmy samoregulacji. Wzmacnia układ odpornościowy i rozrodczy.
-
Potężny erotyczny stymulant (afrodyzjak): pobudza popęd płciowy i aktywność seksualną, likwiduje oziębłość i impotencję, zwiększa percepcję wrażeń seksualnych. Skuteczny przy impotencji i oziębłości. Jest afrodyzjakiem, zalecanym w szczególności tym, u których zmęczenie i stres źle wpływają na sprawność seksualną.
-
Ma działanie przeciwobrzękowe i lekkie działanie moczopędne.
-
Skuteczny środek higieniczny do pielęgnacji narządów płciowych. Stosowany jest przy stanach zapalnych układu moczowo-płciowego. Ma działanie osuszające, eliminuje stany zapalne.
-
Normalizuje trawienie. Eliminuje zapalenie węzłów hemoroidalnych.
-
W mieszankach do masażu, zwłaszcza brzucha, oraz w ciepłych okładach pomaga na wzdęcia i zaparcia.
-
Olejek Paczulowy - wspaniały środek do regulacji stanu psycho-emocjonalnego oraz zrównoważenia procesów fizjologicznych w układzie nerwowym. Umiarkowanie tonizuje, powoduje przypływ naturalnej energii, łagodzi zmęczenie, pobudza kreatywność, poprawia koncentrację. Usuwa niepotrzebne zdenerwowanie. Ma silne działanie przeciwdepresyjne.
-
Poprawia nastrój, działa pobudzająco na zmęczony organizm, pomaga odzyskać spokój i równowagę psychiczną.
-
Patchouli - aromat medytacji, otwiera głęboki, subtelny świat analizy i intuicji.
-
Odżywia, odświeża, odnawia i wygładza suchą, zmęczoną skórę. Zwiększa elastyczność skóry, ujędrnia piersi, brzucha i uda, spłyca blizny i zmarszczki.
-
Przyspiesza epitelizacje i regeneracje skóry. Likwiduje podrażnienia i łuszczenia skóry. Połączenie właściwości regeneracyjnych i antyseptycznych sprzyja szybkiemu gojeniu złamań, skaleczeń, otarć, ran i wrzodów.
-
Reguluje pracę gruczołów łojowych i potowych. Zapobiega nadmiernemu poceniu się oraz ma właściwości dezodoryzujące, dlatego może być stosowany w upalne dni oraz przy sytuacjach emocjonalnych.
-
Olejek Paczulowy poprawia stan skóry trądzikowej. Skuteczny przy alergicznym zapaleniu skóry, zapaleniach na tle neurohormonalnym, infekcjach grzybiczych, egzemie. Pozytywnie wpływa na skórę głowy, wzmacnia, zwiększa elastyczności i połysk włosów, likwiduje łupież.
-
Usuwa nadmiar płynów z tkanek, jest stosowany przy leczeniu cellulitu. Podciąga i ujędrnia zwiotczałą skórę po odchudzaniu.
-
Łagodzi nieprzyjemne skutki ukąszenia owadów i węży. Skuteczny przeciwko moli.
-
Olejek paczulowy jest skutecznym środkiem odświeżającym powietrze. Idealny do aromatyzacji szafy.
Komponuje się z olejkami: bergamotowym, goździkowym, geraniowym, jaśminowym, imbirowym, lawendowym, olibanowym, lemongrasowym, mirrowym, jałowcowym, neroli, różanym, z drzewa różanego, sandałowym, sosnowym, szałwiowym, elemi.
ZASTOSOWANIE:
-
grypa, ostre infekcje dróg oddechowych, opryszczka, trudno gojące się rany i otarcia, oparzenia;
-
infekcje układu moczowo-płciowego;
-
zaburzenia układu nerwowego, psychiczne i fizyczne zmęczenie, zaburzenia psycho-emocjonalne, depresja;
-
w ginekologii (w połączeniu z olejkiem z drzewa herbacianego) jest skuteczny przy infekcjach grzybiczych;
-
impotencja u mężczyzn i oziębłość seksualna u kobiet. W połączeniu z innymi olejkami eterycznymi (ylang-ylang, neroli, cytrynowy, bergamotowy, jaśminowy, różany, geraniowy, rozmarynowy) jest używany do tworzenia atmosfery intymności, jak również mieszanki do masażu erotycznego;
-
egzema, trądzik, ukąszenia owadów;
-
grzybica stop;
-
pielęgnacja starzejącej się, suchej i zwiotczałej skóry;
-
pielęgnacja spierzchniętej, zniszczonej skory;
-
pielęgnacja cery tłustej ze skłonnością do trądziku;
-
blizny, rozstępy, cellulit;
-
pielęgnacja włosów przetłuszczających się, łupież
INNE ZASTOSOWANIA: olejek paczuli jest naturalnym utrwalaczem zapachów, który nadaje im "zmysłową" nutę. Dlatego jest powszechnie stosowany w produkcji kosmetyków, perfum, mydła, dezodorantów oraz środków odstraszających mole.
Jest ważnym i cennym surowcem dla przemysłu perfumeryjnego (zwłaszcza francuskiej szkoły), gdzie jest szeroko stosowany. W wysoko półkowych perfumach jego zawartość jest obowiązkowa. Olejek ten nadaje im moc, charakter, urok i trwałość.
Ponieważ olejek paczulowy doskonale maskuje nieprzyjemny smak i zapach, stosuje się go jako środek aromatyzujący do żywności oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych.
Na Wschodzie olejek ten jest używany do aromatyzacji pościeli i ubrań.
W Indiach olejek paczulowy stosowany jest w celach leczniczych.
METODY STOSOWANIA
KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka. Może być stosowany w nawilżaczach powietrza do aromatyzacji pomieszczeń.
INHALACJE NA ZIMNO: 1-2 krople na chusteczkę. Chusteczkę należy trzymać w pobliżu nosa i wdychać.
INHALACJE PAROWE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą wodą, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.
OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 6-8 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).
KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 4-6 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.
WZBOGACANIE KOSMETYKI: 5-7 kropli olejku zmieszać z 5 ml kremu, toniku, balsamu, żelu lub szamponu.
SAUNA, ŁAŹNIA PAROWA, RUSKA BANIA: 5-6 kropli olejku wymieszać z 1-2 łyżką miodu, mleka lub soli i rozpuścić w 500 ml wody. Polewać kamienie w łaźnie parowej.
Przed pierwszym zastosowaniem naturalnych olejków należy wykonać test uczuleniowy. W tym celu mieszamy kroplę olejku eterycznego z łyżeczką oleju roślinnego, wcieramy w skórę i pozostawiamy na 24 godziny. Jeśli w tym czasie zaobserwujemy reakcję alergiczną, nie powinniśmy stosować tego olejku.
PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja. Nie zalecane stosować olejek paczuli podczas ciąży.
Nie stosować bez rozcieńczenia.
PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.
Tylko naturalne olejki firmy AROMATIKA odpowiadają wyżej opisanym właściwościom i metodom stosowania. Przy opracowaniu zaleceń została wykorzystana informacja o kraju pochodzenia surowca, metodzie otrzymywania olejku oraz jego składzie. Informacja podana w opisie nie może być wykorzystywana przy stosowaniu olejków eterycznych innych producentów.
Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.
Należy pamiętać że tanie olejki zapachowe nie są olejkami eterycznymi. Olejki zapachowe nie mają żadnych właściwości leczniczych, nie nadają się do aromaterapii i pielęgnacji ciała.
Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 5 ml
Producent: Aromatika, Ukraina
Charakterystyki
-
Kraj produkcji:
Ukraina