Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 48200851
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Aromatika

OLEJEK Z SZAŁWII MUSZKATOŁOWEJ

INCI: CLARY SAGE ESSENTIAL OIL

100 % NATURALNY

Olejek szałwii muszkatołowej (Oleum Salviae sclareae) otrzymuje się z kwiatów i liści poddawanych procesowi destylacji z parą wodną.

Olejek ma żółtawą barwę i charakterystyczny, wyrazisty, ziołowy zapach.

Olejek szałwii muszkatołowej jest wykorzystywany jako utrwalacz we francuskim przemyśle perfumeryjnym.

W aromaterapii wykorzystuje się przede wszystkim jego antyseptyczne i relaksujące wlasciwosci. Olejek ten wykazuje właściwości znacznie silniejsze niż olejek szałwii lekarskiej.

Ma działanie uspokajające, łagodzi napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie i nastrój.  Zalecany bywa w przypadku osłabienia po chorobie.

Ze względu na swoje działanie jest często wykorzystywany w nawilżaczach i odświeżaczach powietrza, zalecanych szczególnie tym, którzy pracują twórczo, ponieważ podobno pomaga natchnieniu.

Delikatny masaż brzucha lub okłady z użyciem olejku szałwii muszkatołowej zaleca się w leczeniu bolesnych miesiączek. Normalizuje cykl u kobiet.
Masaż i kąpiele z dodatkiem olejku dają doskonale efekty w przypadku kobiet cierpiących na depresję poporodową, zespól napięcia przedmiesiączkowego lub silne objawy klimakteryczne.

Dzięki swoim właściwościom przeciwskurczowym pomaga na schorzenia układu trawienia i oddychania. W leczeniu stanów napięcia dodatkowo dobrze wpływa na ciśnienie, obniżając je.
Stosowany do inhalacji, olejek szałwii muszkatołowej zaleca się chorym na katar i zapalenie oskrzeli. Jego właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne sprzyjają szybkiemu przychodzeniu do zdrowia.

Również ma działanie ściągające, ujędrniające, bakteriobójcze i antyseptyczne, w związku z czym jest dobrym środkiem na tłustą skórę.

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3 - 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 5 - 7 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 4 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: Indywidualna nietolerancja . Kobiety w ciąże. Nie pić alkoholu w okresie stosowania olejku. Nie siadać za kierownicą bezpośrednio po zastosowaniu. Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze od -10 do 20 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać światła słonecznego.

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 20 ml

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Ukraina

Translate this page in your preferred language:

You can translate the content of this page by selecting a language in the select box.