-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Fitobiotechnologie
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Żel do powiek Stop Demodex
Nużeniec ludzki Demodex folliculorum jest to pasożytniczy roztocz. Bytuje on w gruczołach łojowych skóry człowieka i torebkach włosowych wywołując chorobę dermatologiczną zwaną nużycą demodekoza, która przejawia się w postaci ropiejących krost. Ten pasożyt jest bardzo rozpowszechniony na całym świecie. Odżywia się łojem i przesączem osocza krwi, wydzieliną gruczołów łojowych i komórkami nabłonkowymi. Powoduje zapalenie gruczołu łojowego lub mieszka włosowego, uniemożliwiając wydzielenie łoju. Objawem jest miejscowa gorączka, stan zapalny, ból i powstanie ropnia. Wrażliwe osoby odczuwają lekkie swędzenie skóry w miejscach przebywania nużeńców zwłaszcza, gdy te aktywnie wnikają w głąb mieszka lub gruczołu łojowego. Przyczynia się do powstawania wągrów i zaskórników. Odchody nużeńca mogą wywoływać uczulenie i podrażnienie ujścia gruczołów łojowych. Sprzyja zakażeniom bakteryjnym, zwłaszcza w przebiegu trądziku i zapalenia łojotokowego skóry. Nużeńca można zidentyfikować badaniem mikroskopowym zaskórników lub całych torebek włosowych. Częściej występuje wśród ludności wiejskiej wraz z łojotokiem. Przenoszony jest wraz z kurzem, przez kontakt bezpośredni z osobą zarażoną, przez stosowanie tych samych przyborów kosmetycznych, ręczników i ubrań.
Do pełnego wyzdrowienia potrzebna ciągła kompleksowa terapia pod kontrolą, dermatologa i gastroenterologa.
Bez uprzedniego leczenia chorych narządów przewodu pokarmowego leczenie nie jest skuteczne. Podczas leczenia, wskazane jest zaprzestanie stosowanie kosmetyków kolorowych, bo nawet wysokiej jakości puder, róż i korektor - dodatkowe jedzenie dla roztoczy. Środki leczenia dermatologicznego obejmuje dwa obszary: miejscowy i wewnętrzny.
Do leczenia miejscowego stosują balsamy, kremy oraz naświetlanie lampą bakteriobójczą UV. Do wewnętrznego - leki, które normalizują pracę jelit oraz równowagę kwasowo-zasadowej sebum.
Demodekoza często występuje z innymi chorobami skóry, w szczególności, z trądzikiem 30%, a zwłaszcza z trądzikiem różowatym 95%. Największą liczbę roztoczy obserwowane przy zapaleniu spojówek oraz zapaleniu rogówki oka
Objawy demodekozy:
-
trądzik, zaskórniki, wągry
-
rozszerzone pory
-
podwyższone produkowanie sebum
-
zaczerwienienie
-
wysypka czerwonego lub cielistego koloru
-
łuszczenie się skóry
-
rozszerzenie naczyń krwionośnych
-
niezdrowy zielono-szary kolor cery
-
grudkowata skóra twarzy
-
zwiększenie wielkości nosa
-
swędzenie skóry
-
swędzenie powiek
-
wypadanie rzęs
-
swędzenie uszu
Zakażenie Demodex folliculorum często występuje w dzieciństwie. Do czynników sprzyjających rozwoju choroby należą przede wszystkim problemy z przewodem pokarmowym zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, dyzbakterioza itp., stres oraz słaby system immunologiczny.
Profilaktyka demodekozy:
-
zdrowy tryb życia rozwoju choroby sprzyja palenie, spożywanie alkoholu
-
zrównoważona dieta
-
uniknie stresu
-
dokładna pielęgnacja skóry
-
unikanie bezpośredniego światła słonecznego
-
odpowiednia higiena
DZIAŁANIE:
- zmniejsza erozję na powiekach, wysypkę skóry twarzy oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian
- działa bakteriostatyczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, tonizująco i regenerująco,
- likwiduje swędzenie i obrzęki,
- łagodzi uczucie dyskomfortu i zmęczenia oczu
Mechanizm działania
Ekstrakt z mięty pieprzowej ma działanie orzeźwiające, antyseptyczne, przeciwbólowe, kojące, wpływa na receptory skórę i błon śluzowych, zwiększa krążenie kapilarne, jest łatwo wchłaniany przez skórę, nie zatykając porów.
Trihopol posiada działanie przeciwpasożytnicze na roztocza Demodex follikulorum i Demodex breis.
Nadkrytyczny CO2 wyciąg z rumianku zawiera wysokie stężenie matricyny i azulenu - potężnych składników antyhistaminowych, które łagodzą zaczerwienienia niemal natychmiast. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, uspokajająco i kojąco.
Witamina A retinol palmitynian aktywuje regenerację tkanek, stymuluje syntezę kolagenu, co sprzyja szybkiemu gojeniu się skóry bez blizn.
Kwas hialuronowy - elastyczny biopolimer, który ma właściwości zatrzymywania wilgoci. Działa regenerująco, gojąco, przeciwwirusowo, antybakteryjnie.
Składniki aktywne: trihopol, wyciąg z mięty pieprzowej, nadkrytyczny CO2 wyciąg z rumianku, kwas hialuronowy, witamina A retinyl palmitat
Przeznaczenie: przewlekłe zapalenia brzegów powiek blepharitis, Demodekoza oczna. Stosować do skóry powiek, twarzy, uszu i przewodu słuchowego, dotkniętych demodicosis Demodex folliculorum, Demodex brevis, Demodex canls oraz przy wtórnym zakażeniu florą bakteryjną
Sposób użycia:
W przypadku swędzenia skóry wokół brwi, czoła, brody, skrzydeł nosa stosować żel w ciągu 45 dni. Efekt żelu zwiększa się przy wstępnej obróbce skóry i brzegów powiek alkoholowym wyciągiem z nagietka, eukaliptusa lub aralii.
-
Żel nanieść na powieki w pobliżu korzeni rzęs, unikając przedostania się w oczy. Pozostawić na 30 minut.
-
Wieczorem, po umyciu skóry ciepłą wodą z mydłem, powtórzyć procedurę.
-
Żel stosować dwa razy dziennie przez 45 dni.
Przeciwwskazane: indywidualna nietolerancja składników.
Opakowanie: 30 ml
Producent: FTB, Ukraina
Charakterystyki
-
Kraj produkcji:
Ukraina