Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 2018394138511
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Sivash

BŁOTO SIARCZKOWE LECZNICZE ZATOKI SIWASZ ANTYCELLULITOWE

ŚRODEK BALNEOLOGICZNY

DO ZEWNĘTRZNEGO STOSOWANIA

Siwasz (Zgniłe morze, ukr. Сиваш, рос. Сиваш, Гнилое Море, Sıvaş, Çürük Deñiz) – system płytkowodnych zatok na północno-wschodnim wybrzeżu Krymu, oddzielonych od strony Morza Azowskiego Mierzeją Arabacką.
System ten składa się z 11 słonowodnych zatok. Długość Siwaszu wynosi około 200 km, szerokość 2-35 km, głębokość – do 3,5 m, powierzchnia – 2500 km², z czego 100 km² przypada na powierzchnię wewnętrznych wysepek, a 560 km² na tereny okresowo zalewane.
Brzegi Siwaszu są niskie, bagniste, a w lecie pokryte wykwitami solnymi. Dno zatok pokrywa kilkumetrowa warstwa szarego mułu. Zasolenie wód wynosi od 22 ‰ na północy do 87‰ na południu.

W 1970 roku samolot wojskowy rozbił się w jednej z zatok Siwaszu- AR Krym, Ukraina. Przy uderzeniu została wybita gruba warstwa błota limanu.  W miejscu katastrofy utworzyło się małe jezioro, w którym zaczęła się zbierać woda różowego koloru.

Woda ta pochodzi z wodnych pokładów głębinowych. Istnieje naukowe założenie, że różowa woda jest pozostałością prehistorycznego Morza Lemurijskiego. Różowa woda ma właściwości lecznicze i jest unikatowa w skali światowej. Od tego momentu miejsce katastrofy jest przez miejscową ludność określane, jako "źródło". Różowa woda, wbrew logice ma przyjemny aromat, mimo, że źródło jest otoczone błotem ze specyficznym zapachem siarkowodoru. Ewenement ten do dziś nie jest wytłumaczony przez naukowców.
Łącząc się z iłami, różowa wody przetwarza iły w wysoko aktywne związki lecznicze. Badania kliniczne różowej wody i tworzonych przy jej pomocy iłów leczniczych potwierdziły wyjątkowe właściwości lecznicze.
Iły lecznicze limanu Siwasz zawierają osady pochodzenia biologicznego i mineralnego. Różowa woda łącząc się z iłami leczniczymi aktywuje ją (ożywia). Iły lecznicze mają dużą przenikliwość, przez skórę, dlatego też szybko są wchłaniane do krwi dostarczając wiele niezbędnych pierwiastków śladowych i minerałów.
Iły lecznicze mają szerokie spektrum działania. Aktywują pracę wszystkich ważnych narządów organizmu człowieka oraz ułatwiają odnowienie równowagi środowiska wewnętrznego.
Ponadto, posiadają właściwości odmładzające, co jest związane z działaniem lemuryjskiej różowej wody (spowalnia procesy starzenia się, a także poprawia strukturę komórek, co odróżnia ją od sposobu działania innych środków kosmetycznych).
W związku z nieograniczoną liczbą komponentów w chwili obecnej skład chemiczny różowej wody i iłów leczniczych Siwasz nie daje możliwości zbadania jej do końca.

Eksperymentalnie udowodniono, że działanie iłów leczniczych Lemuryjskiego złoża ma charakter wielopoziomowy, to znaczy, iż posiada ona:


1.    Działanie Miejscowe – drażniące (pobudzające), rozgrzewające, przenikające. Polepsza mikrocyrkulację w skórze i tkance podskórnej, co powoduje aktywne wchłanianie z iłów różnych jonów, w tym jodu, które regulują procesy przemiany materii w organizmie oraz jonów magnezu, które polepszają funkcjonowanie układy nerwowego. Przez iły
w kierunku przeciwnym wydalają się produkty metabolizmu (toksyny).
2.    Działanie Systemowe – rozszerzenie naczyń włosowatych (kapilarów) powoduje aktywizacje pracy wszystkich układów i organów w organizmie.

W przeciwieństwie od firm farmakologicznych, które nasycają rynek tanimi surowcami chemicznymi, które powodują potężną alergizację ludności, iły lecznicze Lemuryjskiego złoża mają naturalne tysiącletnie pochodzenie.

Działanie:

•    Mają wszechstronne działanie na podstawowe funkcje i układy organizmu człowieka: oddychanie, krążenie, metabolizm oraz wydalanie toksyn;
•    Skutecznie łagodzą bóle reumatyczne i artretyczne, nerwobóle, bóle mięśni;
•    Unikatowa kombinacja organicznego kompleksu, minerałów, solanki oraz biologicznie aktywnych substancji ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, poprawia oddychanie i odżywianie tkanek, zwiększając procesy metaboliczne;
•    Pod wpływem iłów leczniczych aktywuje się układ odpornościowy oraz wszystkie mechanizmy obronne organizmu, co wydłuża okres remisji chorób przewlekłych;
•    Dzięki wysokiej zdolności przenikania minerałów pomagają usunąć napięcie mięśni;
•    Redukują tkankę tłuszczową, rozstępy oraz cellulit;
•    Pobudzają i stymulują krwiobieg, poprawiając w sposób widoczny sprężystość i gładkość skóry.

Przeznaczenie: cellulit, rozstępy po porodzie i schudnięciu, ujędrnienie skóry ciała, wygładzanie zmarszczek.

Stosowanie: 

Okłady na ciało zaleca się wykonywać wieczorem podczas lub bezpośrednio po masażu raz na dwa dni.

Istnieją dwa sposoby na zastosowanie błota Sivash:

Metoda 1:

Odpowiednią ilość specyfiku włożyć do woreczka foliowego (zamykanego) i następnie podgrzać wkładająс do gorącej wody  38-42° C, nanieść na wybrany obszar ciała  (nogi, biodra, dolna część pleców i brzuch). Owinąć folią i przykryć kocem (latem nie ma potrzeby przykrywania). Czas trwania zabiegu 30 minut. Potem zmyć ciepłą wodą bez użycia mydła. Kuracja: około 10-12 zabiegów.

Taka metoda zwiększa temperaturę komórek, poprawia krążenie krwi, a nadmiar płynu i komórek tłuszczowych po masażu będzie wydalany znacznie szybciej. Również samo błoto przez tą metodę przechodzi głębiej przez skórę, odżywiając ją użytecznymi minerałami i substancjami.

Metoda 2:

Nakładanie błota do wyschnięcia

Odpowiednią ilość specyfiku włożyć do woreczka foliowego (zamykanego) i następnie podgrzać wkładająс do gorącej wody  38-42° C, nanieść na wybrany obszar ciała  (nogi, biodra, dolna część pleców i brzuch) 1-2mm. Pozostawić na 30 minut. Potem zmyć ciepłą wodą bez użycia mydła. Kuracja: około 10-12 zabiegów.

Ta metoda jest bardziej skuteczna w poprawianiu stanu skóry, ponieważ aktywowane jest krążenie krwi na powierzchni skóry. Z tego powodu rozstępy całkowicie znikają, skóra napina się i staje się jedwabista. Po zastosowaniu tej metody możliwa jest wysypka na miejscu aplikacji, która znika w ciągu kilku dni.

PRZECIWWSKAZANIA: 

stany gorączkowe, choroby serca i układu krążenia w fazie ostrej.

Skład:

błoto siarczkowe zatoki Sivash, naturalne olejki eteryczne: cynamonowy, paczuli, olej jojoba.

Opakowanie: 1 kg

Produkt w 100% naturalny, bez dodatków zapachowych i konserwujących. 

PRZECHOWYWANIE: unikać wilgoci, przy temp. 5 do 25 °C

Termin ważności: 6 miesięcy po otwarciu pojemnika.

CERTYFIKOWANE W UE ZGODNIE Z DYREKTYWĄ EUROPEJSKĄ 93/42/EWG OD 14 CZERWCA 1993 ROKU, JEST ŚRODKIEM MEDYCZNYM KLASY 1, MA OZNAKOWANIE „CE”

Charakterystyki

  • Kraj produkcji: 

    Ukraina