Wczytuję dane...
Zawartość opakowania: 20 szt.
Wysyłka od: 16.00 PLN
Producent: Aromatika

NATURALNY OLEJEK ŻYWOTNIKU ZACHODNIEGO

(Thuja occidentalis)

Olejek pozyskuje się z liści, gałązek i kory żywotniku zachodniego przez destylację z parą wodną. Olejek ma gorzki, balsamiczny zapach.

Starożytni ludzie palili aromatyczne drzewo żywotnika zachodniego w czasie składania ofiar. Nazwa żywotnika zachodniego pochodzi od łacińskiej formy greckiego słowa „thero", co znaczy „składać ofiarę". Inne gatunki żywotnika zachodniego były używane w starożytnym Egipcie do balsamowania zwłok.

Indianie Ameryki Północnej stosowali żywotnik zachodni w leczeniu malarii, skazy moczanowej, szkorbutu, reumatyzmu, w problemach menstruacyjnych, jak również w przypadkach kaszlu.

DZIAŁANIE: przeciwwirusowe, wykrztuśne, moczopędne, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, antyseptyczne, ściągające, wiatropędne, napotne.

Olejek tujowy może być stosowany na bolące stawy i mięśnie jako środek poprawiający miejscowy dopływ krwi oraz łagodzący ból i sztywność.  Z żywotnika zachodniego można przygotowywać różnego rodzaju maści i stosować zewnętrznie na bolące stawy i w przypadku artretyzmu.

Olejek żywotnika zachodniego używa się w leczeniu infekcji układu oddechowego, oraz w powiązaniu z antybiotykami, w leczeniu bakteryjnych infekcji skóry oraz Herpex simplex (opryszczki).

Odświeża, tonizuje skórę, łagodzi objawy zmęczenia, łagodzi świąd, obrzęk, likwiduje alergiczne zapalenie skóry, rozstępy

WSKAZANIA:

 • wypadanie włosów,
 • trądzik, wysypka,
 • atopowe zapalenie skóry, brodawki, grzybica, egzema,
 • łuszczyca,
 • zapalenie żył,
 • zapalenie pęcherza, nietrzymanie moczu,
 • choroby prostaty,
 • zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, zapalenie płuc
 • leczenie impotencji i oziębłości
 • rozstępy, cellulit

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3-4 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 krople olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3- 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron.

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3 - 5 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKÓW: 2 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu, szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja, nadciśnienie. Nie powinny stosować kobiety w ciąży. Padaczka. Nie stosować u dzieci do 7 roku życia.

Nie stosować bez rozcieńczenia.

PRZECHOWYWANIE: w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać bezpośredniego światła słonecznego.

Opakowanie: butelka szklana brązowa z kroplomierzem 10 ml

Producent: Aromatika, Ukraina

Nie zawiera barwników, konserwantów i sztucznych substancji zapachowych.

Charakterystyki

 • Kraj produkcji: 

  Ukraina